Teak. Två skåp med profilerade dörrpar, med bakomliggande hyllplan. Två lådor. Bredd 175, bredd 44, höjd 85 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage, mindre fläckar och repor. Smärre skada/bortfall vid nyckelhål.