Polykrom floral dekor. Sex snarlika kaffekoppar med handtag, höjd ca 6-6,5 cm. En kaffekanna med lock samt handtag och svängd pip, höjd ca 18,5 cm.
Slitage. Enstaka nagg. Tillverkningdefekter.