Nystilar

Nystilar

SCHÄSLONG, nyrenässans, 1800-talets slut.

Svängd huvuddel. Fast stoppning överdragen med randig och floralt mönstrad klädsel med röd botten. Svarvade ben försedda med trissor. Längd ca 183 cm, bredd ca 72 cm, höjd ca 43-63 cm.

Slitage. Märken. Senare och ställvis trasig klädsel.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed