12 tekoppar med fat. 12 kaffekoppar med fat, + 1 fat. 12 assietter, diam 17 cm. 1 kaffekanna, höjd med lock 25 cm. 1 gräddkanna och 1 sockerskål med lock, höjd 9 resp 10 cm. 1 oktagonalt underläggsfat, diam 9 cm. 2 kakfat på fot, diam 14-15 cm, höjd 10 resp 5 cm. 2 kakfat, längd 15-19 cm. 5 små askfat, längd 9 cm. 1 vas, höjd 14 cm.
Bruksslitage. En kaffekopp med genomgående spricka. Litet nagg i kanten av gräddkannan.