Uppfällbart lock med bakomliggande skivspelare. Två luckor med bakomliggande högtalare. Underdel med två luckor samt bakomliggande skivförvaring. Bredd 44. Djup 50. Höjd 109 cm.
Ej funktionstestad. Slitage. Defekt fjäder. Ett fäste till lock saknas. Repor och märken.