KAFFESERVIS, 9 delar, porslin, Napoliliknande stämpel, 1900-talets början
Grön dekor mot vit fond, puttomotiv. 6 koppar med fat, kaffekanna med lock, sockerskål med lock samt gräddsnäcka. Kaffekannans höjd 19 cm, koppens höjd 5 cm, fatets diameter 9 cm.
Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.