FÅTÖLJ med FOTPALL, "Cooper", Gunilla Allard, Lammhults. 2000-tal.
I cremefärgat och brunt läder. Benställning i kromat stål. Fåtölj höjd 111 cm, bredd 71 cm och längd ca 65 cm. Fotpall höjd 40 cm, storlek 55x45 cm.
Sedvanligt bruksslitage, smärre fläckar, skinnet slitet överst i hörnen på baksidan.