Bemålat trä. Skåpsdörrar med dekor av stenimitation och beslag i kromad metall. Bakomliggande låd-, fack- och hyllinredning samt spegel. Detaljer i metall och bok. Etikettmärkt. Längd 80 cm, bredd 80 cm, höjd 161 cm.
Bruksslitage. Några större nötmärken och skador.