EMILE EISMAN-SEMENOWSKY, tillskriven, olja på pannå, signerad o möjligen sämpel daterad 1888.
Slädåkande par i vinterlandskap med stad i förgrunden. 16,6x28,5 cm.
Smutsig, enstaka repor.