KLÄDSKÅP, 1800-talets andra hälft.

Målat. Dörrpar med bakomliggande hyllplan och klädstång. Underdel med tre lådor. Beslag av mässing. Tudelat. Löst krön medföljer. Bredd 111. Djup 49. Höjd (utan krön) 186 cm. Nyckel finns.

Senare målning och beslag. Gavlar med torrsprickor. Repor och märken. Några torrsprickor i dörrspeglar.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed