Kedja sterlingsilver, hänge med fasetslipad bergkristall, genombruten dekor, Finland. Kedjans längd 67 cm. Hängets totala längd 5 cm. Collier med fast hänge, Finland, genombruten dekor och vit fasettslipad sten. Total längd ca 80 cm. Hänge, silver, Stockholm 1974, fasettslipad bergkristall. Längd ca 4,7 cm.
Visst slitage. Repor.