Fanerad med mahogny. Skiva med innanförliggande skrivinreding. Bredd 117 cm djup 44, höjd 130 cm. Nyckel finns.
Slitage, lätt slagen skiva, rispor, en nyckel skyllt saknas, sprickor, skador, fanérskador.