Bronserad och bemålad. Rak form med dekor av bla pärlband och flankerande kolonnetter. Infällda gouacher med figurscener. Mått 110 x 65 cm.
Bruksslitage, mindre sprickor. Smärre skador och fläckar. Renoverad och kompletterad. Senare glas. Något bågnad form. Avkortad.