SERVISDELAR, 42 delar, "Blå Måsen", Bing & Gröndal, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Dekor av måsar. Tio tallrikar, 13 assietter, 13 kaffekoppar med fat, två serveringsfat, två skålar, smörsnäcka, gräddkanna, sockerskål, vas. Två ljus och några servetter medföljer.
Bruksslitage. En mindre spricka.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.