DANTE ALIGHIERI, 6 volymer, La Divina Commedia, Fratelli Fabbri Editori, Milano 1963.

Volym I-II Inferno, III-IV Purgatorio, V-VI Paradiso, rikt illustrerade. Helband i rött konstläder med förgylld dekor. Pappersomslag.

Slitage, omslagen med enstaka riss, solblekta ryggar, ej fullständigt genomgångna.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.