Fäste av trä. Balja av stål med två koppelringar. Klinga märkt med krönt E (Eskilstuna), IA Dinger (klingsmedsmästare Johan Isac Dinger), C.F.K samt Moberg (slipare).
Hårt bruksslitage. Skador. Rost. Klinga med flertal hack.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.