GLASSERVIS, 49 st snarlika, "Karlberg", Elis Bergh, Kosta.
Fasetterade kuppor. 24 st selterglas i två olika storlekar, 11 likörglas, 8 vinglas samt 6 starkvinsglas. Höjd 7-13 cm.
Slitage. Repor och märken. Nagg. Några nyansskillnader.