Randdekor i guld, vit och grå. 12 flata tallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 10 assietter, 3 serveringsskålar, diameter 21-22,5 cm, såsskål med lock, diameter 23 cm, karott med lock, diameter 20 cm, 2 såsnipor, 5 ovala serveringsfat, 22,5-41,5 cm.
Smärre bruksslitage, smärre slitage i förgyllningen.