SERVERINGSSKÅL och 6 st DESSERTSKÅLAR, glas, Iittala.
Klart glas. Serveringsskålens diameter 18 cm, höjd 10 cm. Dessertskålens diameter 9,5 cm, höjd 5,5 cm. En dessertskål etikettmärkt Iittala Made in Finland.
Smärre bruksslitage. Serveringsskål med nagg.