DOCKOR, DOCKSKÅPSMÖBLER MED MERA, ca 50 delar, 1900-talets början.
Nio dockor, delvis i porslin. En ask i bemålat trä. Dockskåpsmöbler i form av bla två pianon, en säng, två öppna spisar, en kamin, tre speglar, två spegellampetter.
Slitage, skador, lagningar. Några bortfall och avslag samt smärre rostangrepp.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.