Kaffekanna, mjölkkanna, sockerskål samt 19 kaffekoppar med fat. Förgylld dekor på blå och vit botten. Kopparna invändigt förgyllda. Kaffekannans höjd inkl lock 25 cm, mjölkkannan tot. höjd 20 cm, sockerskålen med lock 18 cm. Koppen 6 cm, fatets diameter 13 cm.
Kopp och sockerskål med avslag. Sliten förgyllning, bruksslitage. Två koppar med lagningar.