ARMBAND, silver, CG Hallberg, Stockholm, 1920-tal. Vikt 54,4 g.
Armband bestående av fyra plaketter gjorda för svenska gymnastik- och idrottsföreningarnas riksförbund av CG Hallberg i Stockholm. Senare omgjorda till armband 1960 av Hjulströms Juvelerareaffär i Örebro. Längd ca 17 cm.
Bruksslitage samt gravyr.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.