Tallrikar 12 st. Kaffekoppar med fat 6 st. Assietter 8 st.
Gräddkanna. Skål, diameter ca 23 cm. Terrin med lock, längd ca 31,5 cm. Ljusstakar ett par höjd 23 cm.
Fat på fot, höjd ca 17 cm, diameter ca 27 cm. Sockerskål. Konfektskål. Salladier.
Bruksslitage. Mindre nagg.