SOFFOR/DAGBÄDDAR, 2 st, samt BORD, 2 st, "Minerva", Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen för France & Søn.

Soffa/dagbädd, röd skinnimiterande klädsel, l 115 resp 210. Bord, l 76, b 76, h 63. Modellen formgiven 1957.

Slitage. En soffa med trasig fjädring uppstickandes genom klädsel. Stöd med stötskador. Bord med slitage, rottingskador, fläckar och fuktskador.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed