GOLVLAMPA, "Arco" Achille & Pier Castiglione,för Flos, Nave, Italien, 40års jubileum 2002, limiterad upplaga 60/3000.
Sockel av svart marmor, svängd ställbar ställning i förkromad metall, skärm av aluminium. Höjd ca 230 cm.
Repor, slitage, ej funktionstestad.