Lackerad metall. Dörr med bakomliggande flasketage. Längd ca 54, bredd ca 54, höjd ca 115,5 cm. Nyckel finns.
Bruksslitage, repor och märken. Pigmentbortfall samt rostangrepp. Streck efter tuschpenna.