Idegran. Överdel med fyra glasade dörrar, bakomliggande hyllplan och spegelvägg. Underdel med tre lådor samt fyra dörrar med bakomliggande hyllplan. Bredd 165. Djup 40. Höjd 189 cm.
Slitage, repor och märken. Glashyllor saknas i mittendel.