MAX KLINGER, 4 st, etsningar, trycksignerade.
Figur- och landskapsmotiv. Bladstorlek 45 x 62,5 cm. Varierande plåtstorlekar, bl.a. 41 x 26 och 20,5 x 41 cm.
Ej ramade. Missfärgade, fläckar. Veck. Revor.