Glaserad med förgylld kant. 19 mattallrikar, 24 djupa, 22 assietter, 13 förrättstallrikar, såsskål, kanna, 5+2 skålfat och 4+2 serveringsfat.
Bruksslitage. Skadade delar medföljer.