PÄR SIEGÅRD, handtryck samt två böcker. Numrerad 5/20. Signerad och daterad 1924.
20x14.
Två böcker medföljer "Cantailena" av Gunhild Haller-Augot med original träsnitt av Pär Siegård. "Pär Siegård Träsnittaren Kyrkomålaren.
Böcker med dedikation.
Gulnad. Ej examinerad ur ram.