BARSKÅP, Kina, 1900-talets mitt.

Svartlackat, målad dekor och rik intarsia i sten, pärlemor och ben. Mässingsbeslag. Skåpinredning i träimitation.
Bredd 102 cm, djup 48 cm, höjd 105 cm.

Ställvis kraftigt slitage, färgbortfall, repor, lösa intarsiadelar. Lås saknas.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed