Grön, delvis präglat skinn med spännen och plakett med logo i gulmetall. Väska med två sidofack. En innerficka. Mått ca 34 x 18. Sminkväska, mått 20 x 11 cm. Dustbag medföljer.
Bruksslitage, mindre repor och fläckar. Ställvis solblekt skinn.