TAKLAMPA, 1940-tal, Meissen. En av skärmarna etikettmärkt.

Fem armar med skärmar i glas. Cognacsfärgade prismor. Beklädd stomme. Diam 62 cm Höjd 51 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad. Ett par glaskärmar lagade och med sprickor.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.