ORGEL, Mignon, troligen Tyskland, omkring sekelskiftet 1800/1900.

Bemålat trä och två vevar. Målad dekor av lyra och växter på lock. Musikrullar medföljer. Längd 50, bredd 35 cm exkl vev, höjd 37 cm.

Åldersrelaterat slitage, mindre skador, färgbortfall och avslag. Något bågnat lock.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed