ELLEN VON UNWERTH, fotobok, "Fräulein", signerad och numrerad 458/1700.
Obruten förpackning. Storlek 30,5x44 cm i en sk. "clamshell-box".
Länken nedan ger mer information om boken. De auktionerade exemplaret ligger i obrutet förpackning.
http://www.taschen.com/pages/en/catalogue/photography/all/06311/facts.ellen_von_unwerth_fraeulein.htm