DENNIS HOPPER, "Photographs 1961–1967", Taschen, signerad och numrerad 1032/1500.
Dennis Hopper, Victor Bockris, Walter Hopps, Jessica Hundley, Tony Shafrazi. 546 sidor.
Bok i en sk. clamshell box. Ej bruten förpackning. boken är slut hos förlaget. Inklusive box 53x36 cm.
Det finns information om boken på länken nedan. Det auktionerade exemplaret ligger i obruten förpackning.
http://www.taschen.com/pages/en/catalogue/photography/all/01070/facts.dennis_hopper_photographs_19611967.htm