SNEDKLAFFSSEKRETÄR, omkring år 1800.

Furu. Med fem lådor i fyra varv samt fällbar klaff med bakomliggande låd- och fackinredning. Längd 108 cm, bredd 52 cm, höjd 110 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Fläckar. Avlutad. Skador. Renoverad och kompletterad. Senare beslag. En låda går ej att stänga helt.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed