KONSTGLAS, Tapio Wirkkala, Timo Sarpaneva, Iittala, 3 delar.
Vaser "Kantarelli", klarglas med räfflad och randig dekor. Höjd 14 cm respektive 8 cm. Signerade Tapio Wirkkala, Iittala. Glasskulptur "Orkidé", klarglas. Höjd 15 cm. Signerad Timo Sarpaneva 3568.
Liten fotnagg, obetydliga repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.