FELIX NYLUND, plakett, patinerad koppar, signerad, Finland.
Profil av arkitekten Carl Ludvig Engel. Diameter 24,5 cm.
Slitage. Repor.
Carl Ludvig Engel (3 July 1778 – 4 May 1840), arkitekt bl.a. till Domkyrkan samt byggnader Senatstorget, Helsingfors.