Huvud av porslin. Blundögon. Öppen mun. Armar och ben av massa, ledad kropp. Bortnötta ögonbryn. Längd 59 cm.
Bruksslitage. Märken och repor. Mindre skador. Retuscher på händerna. Trasiga skor.