"Kungslampan - A.B Stockholms glödlampsfabrik". Sittande konunge i sin tron, med fäste för att skruva fast två glödlampor. Tillverkad av Österlind Malmö. Höjd 62 cm.
Slitage. Nagg och smärre skador. Tronens rygg lagad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.