BOK, 2 band, "Fogelboken", Olof Rudbeck dy, René Coeckelberghs Bokförlag, Stockholm, 1985. Faksimilutgåva med kommentardel. Numrerad 1333/1499
BOK, 2 band, "Iter Lapponicum", Olof Rudbeck dy. , René Coeckelberghs Bokförlag, Stockholm, 1999. Faksimilutgåva med kommentardel. Numrerad 167/4000.
Slitage. Ej genomgånget.