Rokoko

(Sweden)
Rokoko
(Sweden)

BORDSSPEGEL, rokoko, OIM Stafverin, 1700-tal, signerad.

Bronserad. Snidade ben med dekor av rocaille på krön och i underkant. Höjd 37, bredd 25 cm.

Fläckar. Märken. Sprickor. Bakstycke löst, delar saknas.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.