Royal Copenhagen

(Denmark, 1775-)
Royal Copenhagen
(Denmark, 1775-)

MATSERVIS, porslin, 45 delar, "Saxisk blomst", Royal Copenhagen.

9 kaffekoppar på fat (möjligen ej ursprungligen tillhörande fat), 8 mattallrikar, 3 stora djupa tallrikar, 6 mindre djupa tallrikar, 3 små assietter, 8+4 förrättstallrikar, runt uppläggningsfat, avlångt uppläggningsfat, skål på fot, såsskål.

Bruksslitage. Repor. Enstaka nagg.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.