LJUSSTAKE, BREVKNIV SAMT KLOCKSTÄLL, silver, bärnsten, otydliga stämplar, 1900-tal.

Ljusstake, brevkniv, snarlikt klockställ med klocka, samtliga med vegetativ dekor och infällda bärnstenar. Höjd 10-10,5. Brevknivens längd 16,5 cm.

Slitage, smärre anlöpningar och repor, smärre bucklor. Klockboetten bär gravyr. Ej funktionstestad klocka.

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed