GARDEROBSSKÅP, England, 1900-talets första hälft.

Mahogny. Två dörrar med infällda speglar med bakomliggande klädstång. Mittdel med en dörr med bakomliggande hyllplan. Fyra lådor under. Beslag av mässing. Bredd 195. Djup 61. Höjd 210 cm. Nyckel finns.

En listbit defekt något lös. Anlupet spegelglas. Slitage. Repor och märken.

Auction closed
6 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed