Dekor av blommor och förgyllt bladverk. 2 kannor med lock, tillbringare, skål, skål med lock samt 11 koppar med 12 fat. Den större kannans höjd 26 cm.
Skål med sprickor. En kanna med lagad pip. Bruksslitage.