FICKURSSTÄLL, för vägghängning, mestadels silver, Moskva, 1800-talets andra hälft. Vikt (exkl fickur) ca 650g.

I form av korsade fanor med den svenska unionsflaggan med riksvapnet. Bär inskription "Hans Majestät Kung Oscar II Af Sverige och Norge". Höjd 33 cm. Fickur silver medföljer.

Smärre slitage och fläckar. Fickur skadat. Skål för fickur i nysilver.

Auction closed
4 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed