HERRFICKUR, guld 18k, Halda, T-verk, numrerad 20077. Tot ca 94 gram.
Även märkt Halda fickursfabrik i verket. Boetten årtalsstämplad 1907. Urtavlan med arabiska siffror, sekundvisare, bakre boett med monogram. Diam 5 cm.
Slitage, repor, röda siffror på urtavlan är sekundära, ej funktionstestad.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.