THIERRY GUETTA, "Bean Spray", Hommage to Warhol, signerad och numrerad 73/95.
Trefärgad silkscreen på handrivet arkivpapper med metallisk guldfärg. Färg från sprayburkens munstycke är senare applicerat. Ett unikt exemplar. Varje exemplar i Bean Spray- serien skiljer sig från varandra genom sina detaljer. Mr Brainwash’s Bean Spray, homage to Warhol, ställdes ut för första gången i London, 2011. Bildstrl. 57x57
Ej examinerad ur ram.